Chorvatsko 2021 pro 55+

CHORVATSKO • OSTROV VIS • 2021

Pobytově poznávací zájezd na relativně málo známý ostrov VIS, do městečka Komiža

Komiza_hotel-Bisevo
Komiza-05
Vis_01
Biševo - Modrá jeskyně
ostrov Vis

Vis je středodalmatský ostrov, ležící nejdále od chorvatského pobřeží směrem k Itálii. Na ploše cca 90 čtverečních km žije více jak 3500 obyvatel. Do r. 1990 byl pro zahraniční návštěvníky zcela uzavřen. „ Díky “ této skutečnosti, můžeme s klidným svědomím mluvit o turistickém ráji v ekologicky čisté lokalitě. Se svým nenarušeným životním prostředím je naprosto ideální pro poklidnou rodinnou dovolenou i s malými dětmi. O ostrově s velmi bohatou historií se můžeme dočíst již ve spisech starých řeckých cestovatelů. Ostrov Vis má nejvíce slunečných dnů na Jadranu. Svou krásou, polohou , klimatem, svými plážemi tvoří pravou oázu klidu a pohody. Ostrov po léta ukrýval krásu čistého moře, chránil si podmořské království, bohaté vraky potopených lodí s překrásnými obrazy mořských rostlin a živočichů. Vyzkoušejte visské speciality: bouqet vynikajících vín, silné aroma místních jídel a koření, vedle slaných sardelí, kaparů a domácího medu z levandule. Nemůžete nechat bez povšimnutí langusty, mušle a nejkvalitnější druhy jadranských ryb.

Nedaleko Komiže leží malý ostrůvek Biševo, známý svou krásnou Modrou jeskyní v jejíž blízkosti žili středomořští tuleni.

VIS - stejnojmenné město v severovýchodní části ostrova , bylo  založeno již ve IV. století před  n.l. jako vůbec první sídliště městského  typu  - „ polis“. ISSA  jak se tehdy  nazývalo, je nejstarším městem na území Chorvatska.  Dodnes se zde zachovalo  množství památek z antiky , středověku a z dob největší slávy éry novověku.

KOMIŽA - malé rybářské městečko v zálivu na jihozápadní straně ostrova se pyšní bohatou středomořskou vegetací. Zde na břehu, v borovém háji, nalezneme hotel BIŠEVO.

Hotel Biševo

Nabízíme ubytování ve dvou a třílůžkových pokoj s možností přistýlky. Všechny pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, tzn. sprchou a WC a malou ledničkou. V areálu hotelu je restaurace s terasou, aperitiv bar, TV místnost, prodejna upomínkových předmětů. V bezprostřední blízkosti hotelu je možné bohaté sportovní vyžití.

Termíny 2021počet nocíStravováníosoba 55+Doprovod osoby 55+
3.9. - 12.9. 2021
pobyt sobota-sobota (4.9.-11.9. 2021, 7 nocí)
7Polopenze1338013380

Cena obsahuje

 • 7 x Ubytování (sobota-sobota):  dvou a třílůžkové pokoje s možností přistýlky
 • 7 x Stravování: polopenze – snídaně – „bufet“ večeře – výběr ze dvou menu, „salátový bufet“, dezert, 0,2 l vína + voda k večeři
 • Doprava: autobus  do Splitu– trajekt do Visu – bus do Komiže a zpět  (úschova zavazadel ve Splitu před odjezdem trajektu)
 • Polodenní pěší  výlet po Komiži
 • Pobytový poplatek
 • Česky mluvící doprovod po celou dobu pobytu
 • Pojištění CK proti úpadku

Odjezd z Prahy (možno i z Brna) v pátek v odpoledních hodinách, příjezd do ČR v neděli v dopoledních hodinách.

S každou osobou starší 55 let může cestovat i osoba mladší za stejných podmínek

Před cestou je nutné uzavřít pojištění pro cesty a pobyt, možno i v naší cestovní kanceláři MH travel

Cena neobsahuje

 • Fakultativní výlety a služby
 • Komplexní  cestovní pojištění
 • Příplatek za pokoj 1/1 - 2450 Kč

Výlety nad rámec programu (platí se na místě):        

Při příjezdu, příp. odjezdu  - prohlídka historické části Splitu – Diokleciánův palác (s neoficiálním výkladem)

Lodní výlet na ostrůvek Biševo
Lodní výlet na ostrůvek Biševo, návštěva Modré jeskyně – Modra Špilja, za příznivého počasí poplujeme k tzv. Medvidinje Špilje – Medvědí jeskyni, kde se ještě v šedesátých letech minulého století rodili Středomořští tuleni, tzv. Mořští medvídci. Následuje občerstvení. Zdatnější mohou podniknout cca 1,5 hodinový lehký trek na vrchol ostrůvku, kolem vinic, kde se rodí víno „ Biševski plavac mali“, ke kostelíku Sv. Silvestra a pak „kozí stezkou“ do zátoky Porat, koupání na písečné mělké pláži, odpoledne odjezd do Komiže
Cena: 950 Kč  (V ceně přeprava lodí, vstupné do Modré jeskyně, občerstvení)

Lodní výlet kolem ostrova Vis
Lodní výlet kolem ostrova Vis, romantické zátoky na jižní straně ostrova, Duboka, Taleška, Stíniva – v r. 2016 prohlášena nejkrásnější zátokou a pláží v Evropě, Mala i Velika Travna, Srebrna, Rukavic, Zelena špilja na ostrůvku Ravnik, maják Stončica, Vis – Česká vila, Oključna, a kolem ostrůvků Mali a Veli Barjak zpět do Komiže.
Cena: 900 Kč  (V ceně přeprava lodí, malé občerstvení na lodi)

Okružní jízda po ostrově
Okružní jízda po ostrově – Titova jeskyně, krátký výstup po schodech, výjezd pod nejvyšší horu Visu (Hum – 587 m. n m.) ke kostelíku Sv. Ducha – 563m. n m.). Nádherný panoramatický výhled po celém ostrově. Konoba Roki – Plisko polje – degustace višských vín, Križ, město Vis – nejstarší sídliště na Jadranu se statutem města (polis), v odpoledních hodinách návrat do Komiže.
Cena: 800 Kč

Upozornění: lodní výlety lze uskutečnit pouze v případě optimálního počasí, tzn. síla větru a výška vln)

Výlety je možné platit na místě v Kč, chorvatských kunách nebo v EUR (dle aktuálního kurzu)


Zájezd organizují společně Quality tours a MH Travel, obě kanceláře jsou pojištěny proti úpadku ve smyslu zákona 159/1999 Sb.

  Jméno a příjmení (vyžadováno)

  Váš e-mail (vyžadováno)


  Předmět

  Vaše zpráva

  Please prove you are human by selecting the cup.